sk en de

Prihlásenie

Viete, čo musíte vybaviť pri prepise vozidla? Kedy hovoríme o prihlásení vozidla do evidencie? Aké úkony musíte absolvovať? Na našich stránkach vás oboznámime s tým, koľko a akých úkonov je potrebné vykonať, aby došlo k správnej administratívnej registrácii. Ak sa v tomto mori informácii orientujete, no nemáte čas postávať na úradoch, ste na správnej adrese. Projekt prepisy.sk vám jednoducho a lacno zaistí prihlásenie vášho vozidla.

Prihlásenie vozidla po zmene majiteľa

Každé vozidlo, ktoré podľa zákona musí byť evidované a označené evidenčným číslom, je potrebné prihlásiť do evidencie na okresnom inšpektoráte. Pokiaľ kupujete ojazdené vozidlo, predávajúci je povinný toto vozidlo odhlásiť z evidencie. Potom ste na rade vy. Vozidlo musíte opätovne prihlásiť na polícii v mieste vášho trvalého pobytu (v prípade firemného vozidla v mieste sídla spoločnosti). Do 15 od dňa nadobudnutia ste povinný registrovať vozidlo a uviesť, kto je jeho držiteľom.

Prihlásenie nového vozidla

Ak ste kúpili nové vozidlo, musíte ho prihlásiť do evidencie najneskôr do 15 dní od jeho nadobunutia. Orgán Policajného zboru vám vydá osvedčenie o evidencii vozidla a aj poznávacie značky. Zdá sa vám toho veľa a je to všetko komplikované? Nerobte si už ďalej starosti a vyplňte formulár. Náš regionálny poradca sa s vami spojí a všetko vybaví rýchlo a lacno za vás.

Prihlásenie dovezeného vozidla

Prihláseniu individuálne dovezeného vozidla zo zahraničia predchádza množstvo zložitých úkonov od prekladu dokumentov cez kontrolu originality, stanice technickej kontroly, emisnej kontroly a zahájení prihlasovania na odbore dopravy a končiac na dopravnom inšpektoráte. Tejto problematike sa hlbšie venujeme na našom mikrowebe prihlasovanie.sk.

Prihlásenie dočasne odhláseného vozidla

Uzavrieť PZP, vyplniť žiadosť, doklady, potvrdenie o dočasnom vyradení, občiansky preukaz. Tak veľa úkonov, ktoré musíte vybaviť! Ak chcete, aby táto ťarcha zostala na vašich pleciach, čítajte ďalej a nájdete tu všetky potrebné informácie k problematike prihlásenia vozidla.

Pri prihlasovaní vozidla musíte mať k dispozícii tieto dokumenty:

Koľko ma bude stáť prihlásenie vozidla do 80kW?

  • prepis vozidla v rámci okresu        33,- €
  • prepis vozidla mimo okresu           66,- €
  • prihlásenie nového vozidla             66,- €

Prihlásime auto za vás

Konečne ste si vybrali vaše vysnívané auto? Tešte sa z neho ihneď a nekazte si radosť čakaním v rade na polícii. Máte trvalý pobyt v inom mesto ako je vaša práca? Nemusíte si brať dovolenku. Všetky administratívne úkony spojené s prihlásením auta vybavíme za vás.

Prihlásenie vozidla nemusíte absolvovať osobne. Radi vám s prihlásením auta pomôžeme. Spoľahnite sa na nás a vyplňte splnomocnenie na prepis inou osobou. Váš podpis na splnomocnení musí byť overený notárom. Preberáme na seba všetku zodpovednosť za prihlásenie vozidla a všetky potrebné úkony vykonáme za vás. A vy sa už len budete tešiť z nového prihláseného auta.

Pri prihlasovaní do evidencie musí byť vozidlo pristavené na dopravnom inšpektoráte kvôli kontrole VIN kódu. Ak by ste využili naše služby, stačí, aby ste vozidlo pristavili na polícii (ak ide o nové vozidlo alebo prihláseniu predchádzala kontrola originality, nie je potrebné nechať vozidlo skontrolovať). Policajt auto skontroluje, vy odovzdáte doklady a splnomocnenie nášmu spolupracovníkovi a ostatné už ostáva na nás. Vy môžete pokojne odísť domov alebo do práce. Po vybavení všetkých formalít na dopravnom inšpektoráte vám budú všetky doklady doručené osobne alebo poštou.

Všetky potrebné informácie o prihlasovaní vozidla nájdete na našom špecializovanom webe, kde sa podrobne venujeme prihláseniu vozidla.

 

Mám záujem o službu
Online poistenie vozidiel

 

Poistenie vozidiel