sk en de

Povinné zmluvné poistenie

Všetky motorové vozidlá, ktoré sa pohybujú po našich cestách, musia mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie. Povinné zmluvné poistenie slúži na uhradenie škody, ktorú by ste spôsobili. Uhrádzajú sa ním majetkové (poškodené verejné osvetlenie, zvodidlá, iné auto) i nemajetkové ujmy (zranenie, práceneschopnosť) tretích osôb. PZP neslúži na úhradu škôd spôsobených na vašom vozidle. Uzatvorenie PZP predchádza aj prihláseniu vozidla do evidencie polície. Týka sa to nového, ojazdeného aj dovezeného vozidla. Bez uzatvoreného PZP nemôžete vaše vozidlo na cestách využívať.

V súčastnosti poskytuje PZP na Slovensku viacero licencovaných poisťovní. U nás si môžete ceny jednotlivých poisťovní porovnať, vybrať najvýhodnejšiu ponuku a rýchlo poistiť vaše vozidlo online. Ovplyvniť vaše rozhodnutie pri výbere poisťovne môže aj meno (značka, povesť či dĺžka pôsobenia poisťovne na trhu), počet pobočiek (nemusíte kvôli vybavovaniu ďaleko jazdiť) alebo maximálna výška krytia spôsobenej škody (aby ste nemuseli v prípade škodovej udalosti doplácať vlastnými finančnými prostriedkami). No aj tieto kritériá sú takmer vo všetkých poisťovniach identické. Pri výbere poisťovne hrá najdôležitejšiu úlohu určite cena, a to aj z dôvodu, že škody kryje poisťovňa tretej strane a nie vám.

Na našej stránke nájdete jednoduché porovnanie cien PZP. Stačí, ak vyplníte zopár údajov vo formulári a ihneď sa vám zobrazia ponuky jednotlivých poisťovní. Po výbere konkrétnej poisťovne uvediete údaje o vás (poistencovi) a údaje o vozidle. Po vyplnení a odoslaní formulára vám poisťovňa zašle na váš email zmluvu. Cez pracovné dni email so zmluvou dostanete do 10 minút a ak vyplníte formulár cez víkend, zmluva vám príde ráno v nasledujúci pracovný deň. Mail od poisťovne bude obsahovať:

  • poistnú zmluvu
  • bielu kartu
  • všeobecné poistné podmienky
  • povinné tlačivo pre prípad nehody
  • platobný príkaz

Odporúčame, aby ste si dokumenty vytlačili. Platbu môžete previesť na pošte, v banke priamo na účet poisťovne alebo poistnú sumu uhradiť bankovým prevodom osobne alebo cez internetbanking.

Vaše vozidlo je zákonne poistené od momentu uzatvorenia zmluvy, ktorá vám príde mailom. Odporúčame vám, aby ste platbu do poisťovne uhradili čo najskôr, najlepšie ešte pred prvou jazdou. Vyhnete sa tak prípadným komplikáciám pri likvidácii prípadnej poistnej udalosti.

Zelená karta, ktorú potrebujete pri ceste do zahraničia, vám bude zaslaná spolu s ostatnou potvrdenou dokumentáciou z poisťovne.

Nestojte v radoch a nestresujte sa vybavovaním na dopravnom inšpektoráte. Všetko vyriešime za vás a vy sa budete už len tešiť z nového auta. Tak neváhajte a poistite sa pohodlne a rýchlo u nás.

Ak máte záujem o veľmi podrobné informácie o povinnom zmluvnom poistení, nájdete ich na našom špecializovanom webe, kde sa tejto problematike venujeme podrobne.

Mám záujem o službu
Online poistenie vozidiel

 

Poistenie vozidiel